Hoppa till innehåll

+700 000 nöjda kunder

101 dagars returrätt

Snabb leverans

Boyfriend Tee - Hvid
Product image
Product image
Product image

Boyfriend Tee

Vit

302,00 kr

Leverans · I lager

Leverans inom 1–3 vardagar

Boyfriend Tee i vitt är en bomulls-tee med lös passform som ger dig luft utan att bli för oversized. Den passar dig som vill ha en enkel basic med lite mer rymd än en klassisk t-shirt.

Namnet kommer från t-shirten du lånar av din partner. Här får du samma ledighet i en tröja som är din egen.

Vitt går till nästan allt, så det är den här du tar fram när du inte vill fundera på vad som matchar.

Stoppa in framkanten i ett par högmidjade shorts så att midjan syns, eller låt den hänga löst över cykelbyxor en ledig söndag.

Inte för dig om du söker en t-shirt som sitter tätt mot kroppen.

Tvätta vid eller under 40 °C
Får inte blekas
Ej lämplig för torktumlare
Får inte lämnas in till kemtvätt
  • Bomuld: 100, 165 g/m²%
Passform
Liten
Storleksmässigt motsvarande
Stor
101 dagars returrätt
+700 000 nöjda kunder
Leverans från dag till dag

Rekommenderat för dig

Här är våra rekommendationer till dig

Boyfriend Tee - Sort
Bild på Boyfriend Tee - Svart

Svart

302,00 kr
Boyfriend Tee - Navy
Bild på Boyfriend Tee - Navy

Navy

302,00 kr
Boyfriend Tee - Army Grøn
Bild på Boyfriend Tee - Armégrön

Armégrön

302,00 kr
Boyfriend Tee - Grå
Bild på Boyfriend Tee - Grå

Grå

302,00 kr
Boyfriend Tee - Sand
Bild på Boyfriend Tee - Sand

Sand

302,00 kr
Oversized T-shirt - Hvid
Bild på Oversized T-shirt - Vit

Vit

302,00 kr
Boyfriend Tee - Bordeaux Rød
Bild på Boyfriend Tee - Vinröd

Vinröd

302,00 kr
Basic T-shirt - Sort
Bild på Basic T-shirt - Svart

Svart

302,00 kr
Basic T-shirt - Hvid
Bild på Basic T-shirt - Vit

Vit

302,00 kr
Haylie Pants - Sort
De Originale Performance Pants - Sort - TeeShoppen - Sort

Svart

604,00 kr
Jeans JDY - Sort (high waist)
Performance Jeans - Sort (high waist) - Jacqueline de Yong - Sort 2

Svart (hög midja)

604,00 kr
Haylie Pants - Navy
De Originale Performance Pants - Navy - TeeShoppen - Blå

Navy

604,00 kr

Andra köpte också

Boyfriend Tee - Sort
Bild på Boyfriend Tee - Svart

Svart

302,00 kr
Boyfriend Tee - Sand
Bild på Boyfriend Tee - Sand

Sand

302,00 kr
De Originale Performance Denim Shorts - Sort Denim (Kvinde)
Bild på De Original Performance Denim Shorts - Svart Denim (Dam)
spara 80 %

Svart Denim (Dam)

150,00 kr755,00 kr
Basic T-shirt - Sort
Bild på Basic T-shirt - Svart

Svart

302,00 kr
De Originale Performance Bukser - Sort
Bild på De Originale Performance Pants - Svart

Svart

906,00 kr
Haylie Pants - Mørkegrå
De Originale Performance Pants - Mørkegrå - TeeShoppen - Grå

Mörkgrå

604,00 kr
Boyfriend Tee - Army Grøn
Bild på Boyfriend Tee - Armégrön

Armégrön

302,00 kr
Oversized T-shirt - Grå Meleret
Oversized T-shirt - Grå Meleret - TeeShoppen - Grå

Gråmelerad

302,00 kr
Oversized T-shirt - Army (dame)
Bild på Oversized T-shirt - Army (Women)

Army (Women)

302,00 kr
Pieces Jeans - Sort (high waist)
Pieces Jeans - Sort (high waist) - PIECES - Sort

Svart (hög midja)

272,00 kr
De Originale Performance Bukser - Mørkegrå
Bild på The Original Performance Pants - Mörkgrå

Mörkgrå

906,00 kr
De Originale Performance Skinny Jeans - Washed Black Denim
Bild på The Original Performance Skinny Jeans - Tvättad Svart Denim

Tvättad Svart Denim

906,00 kr

Hej, hur kan vi hjälpa dig?

Letar du efter något nytt, eller behöver du hjälp med ditt konto?

Bläddra efter kategorier